بلبرینگ صنعتی

بلبرینگ صنعتی از جمله پر کاربرد ترین تجهیزات و لوازم به کار رفته در صنعت است. این دسته از تجهیزات صنعتی در اکثر دستگاه ها و تجهیزات صنعتی به کار رفته و وظیفه دارند در عین گردش شفت، برای آن تکیه گاه مناسبی باشند. همانطور که از نام این دسته از بلبرینگ ها مشخص است، در ساختار آن ها ساچمه های توپی شکل استفاده می شود. این ساچمه ها با قرار گرفتن بین دو رینگ داخلی و خارجی، قادر هستند علاوه بر انتقال نیروی وارد به بلبرینگ، در حرکت شفت اختلالی ایجاد نکنند. به طور کلی رینگ داخلی در بلبرینگ صنعتی به شفت متصل شده و رینگ خارجی آن به بدنه و یا دیواره اتصال داده می شود. اما چه اجزایی در بلبرینگ صنعتی به کار رفته است؟ تفاوت بلبرینگ ها و رولبرینگ ها در چیست؟ قیمت انواع آن چقدر است؟

قیمت بلبرینگ صنعتی

همانطور که میدانید قیمت محصولات صنعتی وابسته به ارز است . با  توجه به نوسانات ارز قیمت ها مدام در حال تغییر هستند. از این رو ما راهی را برای شما در نظر گرفته ایم که در هر زمان بتوانید قیمت روز بلبرینگ صنعتی را استعلام بگیرید.

فروش بلبرینگ صنعتی

امروزه به دلیل گسترش بازار فروش بلبرینگ صنعتی، فروشنده هایی بلبرینگ صنعتی تقلبی را واردبازار کرده و باعث سردرگرمی هموطنان شده.  با توجه به عدم شناخت بلبرینگ اصلی شرکت بیرینگ لند نماینده فروش در تهران شمارا برای خریدی مطمئن همراهی میکند. بلبرینگ  SKF و FAG دارای کیفیت فوق العاده‌ای هستند. تمامی محصولات این برند ها در بیرینگ لند با 1 سال گارانتی عرضه میگردد

تفاوت رولبرینگ و بلبرینگ صنعتی

همانطور که گفته شد، بلبرینگ ها در ساختار خود از ساچمه های کروی شکل استفاده می کنند. قرارگیری این ساچمه ها در بلبرینگ ها باعث می شود که این دسته از تجهیزات صنعتی علاوه بر تحمل بارهای شعاعی، بارهای محوری را نیز تحمل کنند. اما در رولبرینگ ها از ساچمه های توپی شکل استفاده نمی شود و عمدتا در ساختار ان ها از ساچمه های بشکه ای، ساچمه های مخروطی، سوزنی و غیره استفاده می گردد. از آنجایی که این نوع از ساچمه ها سطح تماس ساچمه به دیوار را از یک نقطه به یک خط تبدیل می کنند، امکان لهیدگی در ان ها بسیار کم است. به همین دلیل عمدتا از رولبرینگ های صنعتی در تجهیزاتی به کار گرفته می شود که بار‌ شعاعی بسیار زیادی به ان ها وارد می گردد.

Contact us

آدرس : خیابان سعدی جنوبی خیابان امیر كبیر كوچه ناظم الاطبا ء شمالی پاساژ تهران پلاك 124 تلفن : 10 خط سانترال 02136613296 فكس :02133959535 همراه :09123435007 همراه :

تهران-بازار بورس بلبرینگ
09123435007

admin@paloud.ir

اجزای به کار رفته در بلبرینگ صنعتی چیست؟

به طور کلی بلبرینگ صنعتی برای آنکه بتواند وظیفه خود را به درستی به انجام برساند، از قطعات و اجزای مختلفی تشکیل شده است که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. رینگ خارجی
  این قسمت بلبرینگ را به همراه شفت به بدنه متصل می کند. رینگ های خارجی متناسب با استانداردی که برای طراحی بلبرینگ ها استفاده شده است، دارای ابعاد و اندازه های گوناگونی هستند.
 2. رینگ داخلی
  این قسمت روی شفت سوار شده و آن را از طریق ساچمه ها به رینگ خارجی متصل می کند‌. شعاع رینگ داخلی عمدتا به اندازه ۵ میلیمتر کوچکتر از سایز شفت در نظر گرفته می شود. چرا که در هنگام جا زدن، بلبرینگ به خوبی به شفت متصل گردد.
 3. قفسه
  این جزء تشکیل دهنده بلبرینگ وظیفه دارد فاصله میان ساچمه ها را تنظیم کند.تا بار به طور یکسان میان آنها توزیع شود.به کارگیری قفسه ها در بلبرینگ های صنعتی باعث می شود که ساچمه ها با یکدیگر تماس نداشته و ساییده نشوند‌.
 4. روان کننده ها
  به طور کلی برای اینکه میزان ساییدگی در بلبرینگ ها تا حد زیادی کاهش پیدا کند، از روان کننده ها استفاده می شود. علاوه بر آن روان کننده ها وظیفه دارند از افزایش بیش از حد دمای بلبرینگ صنعتی جلوگیری کنند.
 5. شیلد (shield)
  گاهی اوقات باید از بلبرینگ در محیط سرشار از آلودگی و گرد و خاک استفاده شود.
 6. در صورتی که بلبرینگ صنعتی در چنین شرایطی قرار گیرد، آلودگی ها و گرد و خاک ها میان ساچمه ها قرار گرفته و موجب ساییدگی ان ها می شود.
 7. به همین دلیل عمدتا در چنین محیط هایی از بلبرینگ هایی استفاده می شود که در ساختار ان ها شیلدها به کار رفته اند. شیلد ها بلبرینگ را آب بند کرده و از نفوذ آلودگی ها و گرد و غبار به درون آن جلوگیری می کنند.
5/5 - (1 امتیاز)